Wakacyjna przygoda w krainie Piramid

piramida egiptEgipt bez wątpienia jest jednym z miejsc najchętniej wybieranych przez zagranicznych turystów na wakacyjne wyjazdy. Wyprawa do Egiptu to nie tylko znakomita okazja do poznania niezwykłej kultury tego położonego nad dwoma morzami, państwa (Morze Śródziemne i Czerwone), ale także fascynująca przygoda prowadząca aż do początków cywilizacji.

Szczególne miejsce na turystycznej mapie Egiptu, zajmują porażające swoim ogromem piramidy. Największa z piramid, piramida Cheopsa, uznana została przez starożytnych Greków za jeden z Siedmiu Cudów Świata. Położona w Gizie, nieopodal Kairu, wzniesiona została prawdopodobnie w okolicach 2560 roku p.n.e. Wedle teorii ta mierząca prawie 147 metrów budowla, jest równocześnie grobowcem faraona Cheopsa.

Co ciekawe, piramida zorientowana jest zgodnie z kierunkami świata, bowiem jej poszczególne boki są skierowane dokładnie na północ, południe, wschód i zachód. To bez wątpienia miejsce, do którego przybywa najwięcej turystów, spragnionych wakacyjnych przygód i poczucia, że o to właśnie stają twarzą w twarz z historią.


Posted in Uncategorized and tagged , , by with comments disabled.