Rajd Dakar

paryż dakarKażdy miłośnik sportów motorowych zapytany o swoje największe marzenia, z pewnością wskaże udział w rajdzie Dakar. Wspomniany rajd to nie tylko ogromna rywalizacja o zwycięstwo, ale również cudowna wakacyjna przygoda życia dla wszystkich jego uczestników.

Jego historia sięga roku 1977 – kiedy to francuski kierowca rajdowy Thierry Sabine zgubił się na pustynie w Libii. Szybko uznał, że te tereny świetnie nadawałyby się na zorganizowanie niezwykłego wyścigu. Początkowo trasa rajdu wiodła z Paryża do Dakaru w Senegalu, ale ze względu wiele czynników (głównie politycznych), od 2001 roku, rajd ten odbywał się już w kilku różnych lokalizacjach.

W roku 2009 Rajd Dakar, po pierwszy odbył się poza Europą i Afryką. Przyczyną takiej sytuacji było realne zagrożenia turystyczne. Mając na uwadze bezpieczeństwo, zarówno zawodników jak i widzów, zdecydowano się zmienić miejsca rozgrywania rajdu. Tak, więc, począwszy od roku 2009 uczestnicy ścigają się już na całkowicie nowej trasie, która swój początek ma w Argentynie, natomiast meta znajduje się w Chile.


Posted in Uncategorized and tagged , , by with comments disabled.