Dlaczego nie Afryka ?

afrykaJeśli przygoda to tylko w Afryce? Może niekoniecznie, ale całą pewnością Afryka, a zwłaszcza jej wschodnia część, należy tych obszarów, o którym marzą wszyscy podróżnicy chcący odbyć przygodę życia.

W tym miejscu należy wspomnieć o safari. Dawniej nazwa ta określała po prostu wyprawę myśliwską bądź długą podróż karawanową. W dzisiejszych czasach, termin ten zmienił nieco swoje dotychczasowe znaczenie. Wraz z rozwojem turystyki coraz częściej wiąże się on z zorganizowaną formą wypoczynku, polegającą na przyglądaniu się unikalnej afrykańskiej przyrodzie.

Specjalnie przygotowane grupy z doświadczonym przewodnikiem na czele, wyruszają w potężnych samochodach wyposażonych w równie potężne silniki, prosto do samego serca afrykańskiej sawanny. Wszystko po to dać turystom możliwość ujrzenia na własne oczy ogromnego słonia, drapieżnego lwa czy majestatycznej żyrafy. Szansa na zrobienie unikatowego zdjęcia z dziką przyrodą w tle, to ciągle coś, co przyciąga do Afryki wielu podróżników, na wakacyjne przygody.


Posted in Uncategorized and tagged , , by with comments disabled.